Jak zainicjować przygodę z tuningiem

Informacje

Dodany: 2019-12-17
Kategoria: Motoryzacja

Tagi dla artykułu
Jak zainicjować przygodę z tuningiem

Jak zainicjować przygodę z tuningiem

Zwiększenie mocy oraz aspektów jezdnych pojazdu to częste wymagania zapalonych miłośników. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a wyniki tej modyfikacji będą widoczne nie tylko na wykresie z hamowni, jednak też podczas jazdy pojazdem, jaki da użytkownikowi innowacyjne możliwości.

Do jakiej mocy wolno zwiększyć parametry samochodu za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są niezmiernie obszerne, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Chociaż mocy nigdy za mało, należy liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik może ulec zniszczeniu. By modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba sprawić aktualną wydajność i sprawność silnika. Jeśli są jakiekolwiek usterki, należy je wyeliminować, po czym jeszcze raz spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Doświadczony ekspert ma obowiązek dopiero teraz przejść do rzeczy i precyzyjnie zwiększyć moc silnika w taki sposób, ażeby nie był on nadmiernie przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu bezustannie jest zbyt mała?

Jeśli konsumentowi nie wystarcza podwyższenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne ponadprogramowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wówczas możliwości pracy silnika będą wyższe. Zatem profesjonalista będzie w stanie zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Trzeba niemniej jednak nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik pragnie znacznie podwyższyć jego moc, musi liczyć się też z pomocniczymi kosztami powstającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy także klocków.

Co daje chiptuning? tuning

Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które zapewnia większe bezpieczeństwo chociażby w trakcie wyprzedzania, jakie to należy zrealizować jak najszybciej. Dodatkowym atutem tej modyfikacji jest także szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Top